Windows Phone je aktuálně nejrychleji rostoucím OS na světě!

Napsáno: 10. 11. 2013 12:13
Autor článku: Marcel Meralai
Windows Phone je aktuálně nejrychleji rostoucím OS na světě!

Windows Phone je mobilní OS, který se nějakou dobu držel spíše v ústraní oproti velikánům v podobě Androidu a Apple iOS, ovšem jak se zdá podle posledních zpráv je WP na vzestupu a začíná si získávat početné zástupy fanoušků po celém světě, včetně ČR. 

 

 

Windows Phone získává stále početnější zástupy fanoušků nasvědčuje tomu i fakt, že vlajkové lodi MS alias Nokii - Lumia se podařilo v Severní Americe zdvojnásobit prodeje a získat tak dosavadní rekord 8.8 milionů prodaných kusů celosvětově, zatímco minulý rok se toto číslo pohybovalo kolem 2.9 milionů. Celkové prodeje Nokia Lumia se tak k dnešnímu dni pohybují kolem 36 milionů. Jak se zdá Microsoft moc dobře věděl proč kupuje Nokii a dost možná to vypadá tak, že si z ní chce udělat díky svému mobilnímu OS "svůj Iphone" a utrhnout si tak kus masivního trhu s chytrými telefony i pro sebe. 

 

Poslední zpráva strategické analýzy Microsoftu tak uvádí, že celkové prodeje Windows Phone vzrostly o 275% oproti minulému roku, což je na rovinu opravdu HODNĚ velké číslo. Zdvojnásobením podílu na trhu v jednom roce, se tak stal Windows Phone světově nejrychleji rostoucím mobilním OS. Co tedy tyhle čísla znamenají pro koncové uživatele? Rozhodně větší podpora ze stran nezávislých vývojářů, které rostoucí trh WP rozhodně přiláká a větší přísun jejich kvalitních aplikací i pro tuto platformu a stejně tak samotná motivace pro MS stále zlepšovat jejich mobilní OS. 

 

zdroj: winsource.com


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  Přidat komentář

  Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.

  Podobné články:

  Poradna: Chci chytrý telefon, jaký zvolit operační systém? Android, iOS nebo Windows Phone?Poradna: Chci chytrý telefon, jaký zvolit operační systém? Android, iOS nebo Windows Phone?
  V tomto článku se zaměříme na úplné nováčky na poli chytrých telefonů a tabletů. Budeme se vám snažit poradit a shrnout klíčové vlastnosti třech nejrozšířenějších mobilních OS na trhu. Jelikož už Vánoce pomalu klepou na dveře, jistě se mnozí z vás...
  Microsoft má 5x větší výdělky z Androidu, jak Windows Phone!Microsoft má 5x větší výdělky z Androidu, jak Windows Phone!
  Finanční analytici, ze společnosti Nomura, odhalili kolik společnost Microsoft vydělává ze systému Android, od konkurenční společnosti Google. Data jsou více než překvapivá. 
  NVIDIA SHIELD bude to bomba, nebo propadák?NVIDIA SHIELD bude to bomba, nebo propadák?
  NVIDIA SHIELD tak přesně tak se jmenuje nejnovější konzole od tohoto výrobce grafických karet, kterou tak trošku nečekaně před nějakou dobou oznámil. Pojďme se společně podívat na nejnovější informace. Má tato konzolka šanci prosadit se na trhu?
  Oficiálně potvrzeno - OUYA se začala dodávat do prodejenOficiálně potvrzeno - OUYA se začala dodávat do prodejen
  Julie Uhrman zakladatelka celého projektu oficiálně oznámila na zahajovací akci OUYA, že právě odeslala poslední příspěvek do svého blogu konzole na severu kickstarter.com. Co to tedy pro ostatní znamená?
  Google Glass dle analytiků můžou být "další Iphone"Google Glass dle analytiků můžou být "další Iphone"
  Možná se vám líbí, možná ne. Řeč je samozřejmě o nadcházející novince od Googlu, která zanedlouho dorazí na trh a to sice Google Glass, neboli chytré brýle v podání Googlu. Nyní se o jejich budoucnosti rozpovídala Sarah Rotman Epps, analytička ze ...
  © 2020 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace