Samsung Galaxy Note 10.1 tablet druhé generace!

Napsáno: 9. 9. 2013 19:51
Autor článku: Radek Jiříček
Samsung Galaxy Note 10.1 tablet druhé generace!

 

 

Samsung Galaxy Note 10.1 byl představen minulý týden na veletrhu spotřební elektroniky IFA konající se v Berlíně. Jak Samsung říká, tento tablet je „stvořen pro nové myšlenky“. Jestli tomu tak doopravdy je, můžete posoudit pouze vy, uživatelé těchto tabletů. Je pravda, že oproti ostatním předchozím tabletům bude mít Galaxy Note 10.1 něco navíc. Uživatel zde bude mít různé možnosti nejenom z hlediska doteku prstu, ale také za pomoci S Pen. Můžeme se tedy domnívat, že se jedná o tablet druhé generace.

 

 


 

 

Vlasnosti a Software

 

Mezi první vlastnosti patří dozajista multitasking, který Androidu vždy tak trochu scházel a Windowsům dával náskok. Multitasking umožňuje pracovat s více programy zároveň na jedné obrazovce. Je tedy možné mítv levé části obrazovky spuštěný jiný nebo stejný program, než v části druhé.

 

Další významnou vlastností je integrovaný S Pen, který je zasunut uvnitř zařízení. Při podržení pera na displeji se ukáže nabídka vlastností. S tímto perem je možné pohodlně vkládat poznámky, kreslit nebo ovládat všechny programy. Také program S Note obsahuje více různých šablon a je upraven pro přesnost S Pen.

 

Další zajímavostí je softwarová výbava s mnoha různými programy všech vlastností. Shoda vzorce nebo tvaru dokáže přesně určit, co jste nakreslili a přetvořit na tvar ještě přesnější, či napsaný vzorec přímo vypočítat nebo převést do textového režimu. Také je zde Adobe Photoshop Touch velice známý program pro upravení fotek, které je možné ovládat za pomoci S Pen.

 

Hardware

 

Z hlediska hardwaru se jedná o opravdové bohatství. Integrovaný SoC má dost výkonu pro dva a grafický čip také. Obrazovka o velikosti 10.1“ by neměla nikoho urazit, ale oproti 7“ zařízením si toto do kapsy u kalhot neschováte. Kvalita obrázku je opravdu vynikající, jelikož je Samsung výrobce zobrazovacích jednotek, tak má své technologie velice dobré.

 

  • Displej: 10.1" s rozlišením 2560x1600 pixelů technologie Super Clear LCD
  • SoC: Qualcomm Snapdragon 800 x Exynos 5 Octa
  • Procesor: čtyř-jádrový Krait 400 (2.3 GHz) x čtyř-jádrový (Cortex-A15 & Cortex-A7: 1.9 GHz)
  • Grafický čip: Adreno 330 GPU
  • Operační paměť: 3 GB RAM
  • Interní paměť: 16/32/64 GB
  • Operační systém: Googl Android Jell Bean 4.3
  • Periférie: Wi-Fi 802.11 g/b/n/ac, LTE, microUSB, fotoaparát zadní 8 MP, bluetooth, GPS 
  • Akumulátor: 8220 mAh

 

Video - Samsung Galaxy Note 10.1 

 


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  Přidat komentář

  Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.
  © 2019 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace