Pozor - Nvidia svolává majitelé Shield Tabletů - mohou začít hořet!

Napsáno: 2. 8. 2015 10:52
Autor článku: Marcel Meralai
Pozor - Nvidia svolává majitelé Shield Tabletů - mohou začít hořet!

Všichni majitelé 8" palcového Nvidia Shield Tabletu by nyní měli zbystřit a číst pozorně. Nvidia pořádá svolávací akci pro všechny Shield Tablety. Podle společnosti tu hrozí vysoké riziko přehřátí baterie a následného vzplanutí přístroje. Níže najdete postup, jakým lze ověřit jestli se svolávací akce týká i vás, pokud vlastníte tento herní tablet. 

 

Podezřelé tablety byly vyrobeny mezi červnem 2014 až červencem 2015 a nesou modelová označení P1761, P1761W a P1761WX. To je bezesporu dost vysoké rozpětí, do kterého spadají téměř všechna dosud vyrobená zařízení, kterých je přes 83 000. K tomu abyste mohli ověřit jestli i vaše zařízení je ohroženo, potřebujete mít nainstalovanou poslední vydanou OTA aktualizaci s označením 3.1, která vám aktualizuje Shield Tablet na verzi Androidu 5.1.1. Kromě toho, že aktualizace vylepšuje rychlost, stabilitu a další funkce, obsahuje rovněž nástroj k ověření vaší baterie. Postup je následující:

 1. Aktualizujte skrze OTA aktualizaci 3.1 na poslední verzi SW
 2. Jděte do Nastavení>Informace o tabletu 
 3. Vyberte položku Stav
 4. Zaměřte se na informaci o vaší baterii 
 5. Pokud je zde označení B01 - váš tablet je v pořádku a není třeba žádat o nový
 6. Pokud je zde označení Y01 - představuje váš tablet potencionální riziko a je potřeba zažádat si o zaslaní nového

Proces žádosti o nový tablet je obsažen v nejnovější aktualizaci, stačí tedy kliknout na položku s Y01 baterií a dostanete se do obrazovky, kde uvidíte sériové číslo vašeho tabletu. Jděte na adresu http://tabletrecall.expertproductinquiry.com/, kde zadáte své údaje včetně adresy, jména a sériového čísla tabletu. Projdete celým procesem žádosti a na konci dostanete potvrzovací kód, který napíšete zpět do tabletu (stejná obrazovka, kde najdete své sériové číslo). Tím potvrdíte žádost a na email vám dojde info o tom, že nový tablet vám bude zaslán do 2-4 týdnů na zadanou adresu. Nvidia doporučuje zálohovat data ve starém tabletu a pak ho přestat používat. Jakmile vám dojde nový tablet - s jeho aktivací by se měl váš původní tablet na dálku deaktivovat a dále již nefungovat. Nvidia pak už jen žádá o ekologickou likvidaci starého kusu. Pokud z nějakého důvodu nemůžete provést kontrolu zařízení, můžete volat na CZ hotline Nvidie na čísle 800 880 826.

 

 

Celá akce vznikla na popud čtyřech zaznamenaných případů v US tzv. thermal runaway, což se dá přeložit jako zkrat baterie, při kterém dojde k úniku velkého tepla, které může v extrémních případech způsobit požár nebo popálení. Na videu níže můžete vidět jak vypadá thermal runaway u baterie v notebooku. My měli smůlu a musíme žádat o nový kus, co vy? 

 


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  Přidat komentář

  Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.

  Podobné články:

  Nvidia Shield tablet - všechny informace o nabušeném herním tabletu s Tegra K1!Nvidia Shield tablet - všechny informace o nabušeném herním tabletu s Tegra K1!
  NVIDIA uvolnila první informace o jejich nabušeném herním tabletu NVIDIA Shield Tablet, který bude jako jedno z prvních zařízení disponovat jedním z nejvýkonnějších chipsetu současnosti - Tegra Kepler 1. Čeká nás zařízení, které může oslovit i čis...
  War Thunder a další chystané hry pro Nvidia Shield Tablet na videu!War Thunder a další chystané hry pro Nvidia Shield Tablet na videu!
  Nvidia vydala video sestřih, ve kterém krátce ukazuje některé z chystaných/vydaných her pro Nvidia Shield Tablet. Je libo War Thunder na cestách?
  Half-life 2 míří na Android skrze Nvidia Shield!Half-life 2 míří na Android skrze Nvidia Shield!
  Tak to vypadá, že se uživatelé Androidu, resp. Nvidia Shield dočkají dalšího portu kultovního PC titulu. Tentokrát to bude legendární PC fps - Half Life 2!
  Nvidia GRID startuje v květnu - 1080p a 60fps clound gaming! Nvidia GRID startuje v květnu - 1080p a 60fps clound gaming!
  V současnosti se nachází GRID, nebo-li služba na streamování her online (clound gaming), ve fázi beta, nicméně již v květnu tohoto roku se Nvidia chystá odstartovat tuto službu oficiálně, co nás čeká?
  Xiaomi Mi Pad - jablko na čínský způsob! [Recenze] Xiaomi Mi Pad - jablko na čínský způsob! [Recenze]
  Xiaomi je čínský výrobce telefonů, který si získal početné zástupy fanoušků a není se čemu divit. Ve svých telefonech nabízí bezkonkurenční poměr v ceně X výkon, ale jak to má Xiaomi s tablety? Prvním odvážným vstupem Xiaomi do sféry tabletů je Xi...
  © 2019 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace