Nokia s Androidem se stává realitou - přivítejte Nokie řady X!

Napsáno: 24. 2. 2014 19:49
Autor článku: Marcel Meralai
Nokia s Androidem se stává realitou - přivítejte Nokie řady X!

Možná chvíle, na kterou mnozí čekali. Nokia představila novou řadu telefonů, o které se už delší dobu „šuškalo". Tentokrát se totiž nejedná Windows Phone přírůstky, ale čistokrevné Androidy, nebo ne? 

 

Nová řada nazvaná Nokia X přináší tři modely - Nokia X, X+ a XL. Z prvního pohledu jsou si hodně podobné, hlavně pak v použitém HW uvnitř. Všechny modely z řady X disponují low-end procesorem a to sice dvou-jádrovým 1GHz Qualcomm Snapdragon 8225 S4 a WVGA IPS LCD displayem s rozlišením 800 x 480px. Všechny tři modely řady X rovněž disponují podporou dvou sim karet najednou (dual-sim). Modely X a X+ nabídnou 4" obrazovku, zatímco XL nabídne 5" display. RAM paměť se pak u modelu X zastavila na 512MB a u zbylých X+ a XL nabídne 768MB. Všechny modely pak nabídnou interní paměť 32GB a podporu microSD karet. Co se týče fotoaparátu, u modelu X a X+ najdeme 3 MP bez automatického doostřování a model XL bude mít 5 MP s automatickým doostřováním. S výše popsanými specifikacemi je jasné, že modely nebudou atakovat vlajkové lodě ostatních výrobců, ale poslouží spíše nenáročným uživatelům, kteří ocení větší interní úložiště.

 

 

Přijde vám pojetí HW Nokií X netradiční? Co teprve SW výbava a uživatelské prostředí telefonu. Hned při prvním pohledu na níže uvedenou fotku, je asi jasné, že Nokia upravila Android po svém a dosadila do něj hodně prvků z Windows Phone. Originální je i pojetí notifikací, kde Nokia vytvořila, v prostředí Androidu, takřka druhou domovskou obrazovku, kde uživatel nalezne poslední notifikace a užívané aplikace (obrázek níže - úplně vpravo). 

 

 

Pokud by vám toto nestačilo, pak vězte, že dalším překvapením je absence Google PLAY a služeb s Googlem spojených. Nokia nabídne vlastní obchod Nokia Store, ovšem stále je menší záhadou kolik aplikací v tomto obchodě nalezneme. Nicméně vše zachraňuje možnost instalace aplikací z alternativních zdrojů, ta bude i na Nokiích z řady X, stále dostupná. Samozřejmě Nokia popř. Microsoft (jak chcete) přijde z řadou vlastních first-party aplikací, včetně HERE Maps (offline GPS navigace) a samozřejmě všech dobře známých aplikací, jako Skype, Outlook atp.. 

 

 

Nokie z řady X, budou dostupné někdy v druhém kvartálu tohoto roku. Soudě dle užitého HW, by mohly Nokie X, X+ a Xl, oslovit uživatele slušnou pořizovací cenou, otázkou je jestli se tak stane. Netradiční pojetí Androidu s absencí Googlu a jeho služeb, může mnohé odradit. Nebo je to naopak? Dejte nám vědět váš názor v komentářích níže. 

 

 

zdroj: xda-developers.com


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  Přidat komentář

  Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.

  Podobné články:

  Samsung Gear Fit - skvělé mobilní příslušenství [MWC 2014]!Samsung Gear Fit - skvělé mobilní příslušenství [MWC 2014]!
    Samsung na letošním Mobile World Congress nepředstavil pouze nový Galaxy S5, ale také chytré hodinky
  Samsung Galaxy S5 je tady [MWC 2014]!Samsung Galaxy S5 je tady [MWC 2014]!
    Mnozí z Vás jistě čekali na představení dalšího modelu z řady Galaxy „S“. Nyní je tady a my se Vám budeme snažit přiblížit všechny dostupné informace! Samsung Galaxy S5 nabídne skvělé hardwarové vybavení a velice zajímavý design. Také se...
  Další titán na scéně - Sony Xperia Z2 [MWC 2014]!Další titán na scéně - Sony Xperia Z2 [MWC 2014]!
    Mobile World Congress odkrývá samé mobilní speciality a mezi nimi samozřejmě nemůže chybět známá společnost Sony. Oproti ostatním velkým společnostem mělo Sony vsuvku ve formě Xperia Z1S s velice pěknými perifériemi. Proto očekávání na n...
  Samsung představil nové hodinky - Gear 2 a Gear 2 Neo [MWC 2014]!Samsung představil nové hodinky - Gear 2 a Gear 2 Neo [MWC 2014]!
    Samsung nepředstavil pouze novou vlajkovou loď, ale také velice využívané příslušenství „chytré hodinky“. Samsung Galaxy Gear, první hodinky tét...
  Přivítejte SanDisk Ultra - 128GB microSDXC karta!Přivítejte SanDisk Ultra - 128GB microSDXC karta!
  Skřípete zuby, když vám hlasí telefon, že vaše pamět dosáhla maxima? No s novou kartou od SanDisku, o kapacitě 128GB, už to tak jednoduché nebude!
  © 2019 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace