Procesor ARM Cortex-A72 pro rok 2016!

Napsáno: 4. 2. 2015 7:53
Autor článku: Radek Jiříček
Procesor ARM Cortex-A72 pro rok 2016!

 

ARM je společnost, která navrhuje procesory a grafické čipy do smartphonů. Jediným pořádným konkurentem ARM je Intel se svými předělanými čipy Intel Atom. Abychom si to uvedli na pravou míru ARM pouze navrhuje procesory a grafické čipy, které potom prodává jako duševní vlastnictví společnostem vyrábějící SoC: MediaTek, RockChip, Qualcomm a další.

 

 

ARM nastínila novou architekturu pro rok 2016. Procesor ARM Cortex-A72 (ARMv8) nabízí 64bitové zpracování instrukcí, big.LITTLE uspořádání a taktovací frekvenci do 2,5 GHz. Oproti Cortexu-A15 z roku 2014 bude Cortex-A72 3,5x rychlejší s příkonem nižším o 75%. 

 

 

Představen byl i grafický čip Mali-T880, který by měl umožňovat zachycení videa 4K při 120 snímcích za sekundu. Mali-T880 by měl nabízet 1,8x vyšší výkon než stávající Mali-T760 a nižší spotřebu o 40%. 

 

zdroj: arm, liliputing


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  Přidat komentář

  Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.

  Podobné články:

  Tegrak Overclock, aneb jak na taktování procesoru u Samsung telefonů Tegrak Overclock, aneb jak na taktování procesoru u Samsung telefonů
  Přemýšleli jste někdy, že by se hodilo u vašeho smartphonu trošku více výkonu, nebo naopak trošku lepší výdrž baterie? Je to telefon značky Samsung? Pak pro Vás máme dobrou zprávu dnes se podíváme na povedenou aplikaci Tegrak Overlock, se kterou m...
  Tipy na Vánoční dárky - Tablety do 5 000 Kč a na co koukat při výběru tabletu! Tipy na Vánoční dárky - Tablety do 5 000 Kč a na co koukat při výběru tabletu!
      Na současném trhu je opravdu nezměrné množství tabletů vyrobených v různých koutech světa. Klasický spotřebitel má tak před sebou obrovský výběr, ovšem mnohokrát ani neví čeho. V některých případech se...
  V roce 2015 příjde ARM Cortex-A17 a Mali-T720 pro zařízení střední třídy!V roce 2015 příjde ARM Cortex-A17 a Mali-T720 pro zařízení střední třídy!
    Ve většině soudobých informačních a komunikačních technologií je použita technologie ARM. Velkou konkurencí je Intel s architekturou Atom! Společnost ARM vytváří pouze technologické projekty. Až samotné firmy (M...
  Povánoční slevy Samsung Galaxy Tab 3 -26% a Prestigio MultiPad -20%!Povánoční slevy Samsung Galaxy Tab 3 -26% a Prestigio MultiPad -20%!
  Vánoce už jsou za námi a těm, kteří si počkali, začínají nákupní žně. Tentokrát jsem pro Vás vybrali dvě velice zajímavé slevy tabletů Samsung Galaxy Tab 3 T2110 a Prestigio MultiPad PMP7280C.
  Únik fotografií smartphounu od Amazonu!Únik fotografií smartphounu od Amazonu!
    Amazon má na svém kontě suprové zařízení jako elektronické čtečky Kindle nebo tablety Kindle Fire. Pro doplnění řady soudobých informačních a komunikačních technologií schází pouze chytrý telefon, který dnes z části vyplaval na povrch.
  © 2019 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace