Marvell představil nový televizní klíč ARMADA 1500 - mini.

Napsáno: 1. 8. 2013 19:50
Autor článku: Radek Jiříček
Marvell představil nový televizní klíč ARMADA 1500 - mini.

 

 

Marvell je rozšířená firma v mnoha oborech, kde jedním z nich je vytváření Low-Power (nízko energeticky náročných) čipů. Velkým odběratelem těchto čipů je právě firma Google, která dala Marvell čip (88DE3005) i do chromecastu. Nyní se i Marvell rozhodl prorazit s něčím novým, a tak vydal svůj televizní hardwarový klíč.Marvell ARMADA 1500 – mini je vybaven technologií ARMv7  se superskalárním zpracováním instrukcí a tedy dvou-jádrovým procesorem. ARMADA 1500 – mini má stejný čip jako chromecast, ovšem uvidíme, jaká bude cena. Mezi další výhody patří kompatibilita pro HD zpracování, ale také rozhraní 3D engine.

Funkce by měl Marvell ARMADA nabízet stejně jako chromecast, tedy streamování  videí z Youtube nebo Netfix, ale i poslouchání hudby z music play a další. Vypadá to, že televizní klíče starající se o hardware se začínají velice rozvíjet a tak je možné, že brzy budeme mít možnost většího výběru.

 

 

 

 

Marvell čipChromecast

 

 

Zdroj: liliputing.com


Sdílet na FaceBook

Komentáře

    Přidat komentář

    Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.
    © 2020 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
    Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace