Japan display Inc má prototyp displeje s 432 ppi!

Napsáno: 18. 10. 2013 19:49
Autor článku: Radek Jiříček
Japan display Inc má prototyp displeje s 432 ppi!

 

 

Japan display Inc. je jedním z největších světových výrobců LCD (Liquid Crystal Display), která je podporována společnostmi Sony, Hitachi a Toshiba. Nezabývá se pouze touto technologií, ale dělá i velké pokroky v OLED (Organic Light-Emitting Diode). V současnosti je vytvořen prototyp 7“ displeje s opravdu velkou hustotou pixelů 432 ppi (Pixels Per Inch), neboli 432 pixelů na 2,54 cm při vstupním rozlišení. Rozlišení tohoto displeje je tedy ve verzi WQXGA (Wide Quad Extended Graphics Array), což je širokoúhlé rozlišení 2560x1600 pixelů.

 

Pro porovnání je možné uvést zatím nejlepší displeje na trhu, jako je Nexus 7 (2. Generace) s (323 ppi) a stejně tak i Kindle Fire HDX. Pokud se domníváte, že s takovou hustotou pixelů bude mít displej neuvěřitelný odběr, tak není čeho se obávat. U LCD-TFT byla použita technologie WhiteMagic, která má o 60% menší odběr než konvenční RGB. Nástup takto kvalitních displeje je možné očekávat již příštím rokem!

 

 

 

 

 Zdroj: androidauthority.com


Sdílet na FaceBook

Komentáře

    Přidat komentář

    Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.
    © 2019 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
    Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace