Hardcore RPG Dark Souls na mobilu? Podle Namca nic nereálného!

Napsáno: 25. 12. 2013 16:12
Autor článku: Marcel Meralai
Hardcore RPG Dark Souls na mobilu? Podle Namca nic nereálného!

Pojem Dark Souls vám bude dobře znám, pokud jste vyznavačem hardcore RPG her. Jde o hru, která se proslavila hlavně svojí těžkou obtížnosti a také skvělou hratelností s rozlehlým světem. Jak to vypadá tak právě tento titul by se mohl objevit i na našich mobilních obrazovkách, alespoň to tvrdí Alex Adjaj - ředitel mobilního oddělení v Namco Bandai.

 

Namco Bandai má zájem o port slavného RPG Dark Souls i na mobilní platformu, ovšem tento port zatím doprovází pár podstatných háčku. Asi největší překážkou v této chvíli je samotné přesvědčení autorů Dark Souls ze studia From Software, že Dark Souls na mobilech by byl dobrý tah. Autoři DS mají největší obavy z přechodu portu na mobilní platformu a to konkrétně ovládání skrze dotykovou obrazovku. Každý kdo hrál Dark Souls asi uzná, že hra je dost obtížná i s hraním na gamepadu, natož pak hrát jí na dotykové obrazovce. Klíčovým prvkem v ovládání DS je načasování a přesné ovládání, i proto mají autoři obavy jak by dopadla portace hry na mobily. Samotný ředitel mobilního oddělení Namco Bandai - Alex Adjaj se vyjádřil následovně:

 

Radí bychom přinesli Dark Souls na mobilní platformy, ale je velmi obtížně přimět k tomu lidi z From Software, díky jejich orientaci na herní konzole. Změnění jejich názoru ještě zabere nějaký čas a také si myslím, že je potřeba do značné míry upravit ovládání hry a udělat ho o něco jednodušší, na druhou stranu DS je něco co určitě můžeme přinést na mobilní platformu a sklidit úspěch.

 

Tak to vypadá, že mobilní platforma a zvučné herní značky si začínají rozumět víc, než bychom čekali. Dark Souls při přechodu na mobilní platformu určitě utrpí jisté změny, spojené s přechodem, ale i tak to bude velký zářez pro mobilní platformu - pokud se tento projekt povede. Navíc kdo zná hry od Namca, dobře zná i jejich podporu gamepadu u konzolových her. Níže naleznete trailer na hru z konzolové verze. 

 

 

zdroj: droidgamers.com


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  Přidat komentář

  Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.

  Podobné články:

  Oficiálně spouštíme mobilní verzi webu! Oficiálně spouštíme mobilní verzi webu!
  Našim čtenářům se snažíme co nejvíce zpříjemnit čtení na našem webu. I proto jsme přes vánoční svátky tvrdě pracovali, aby jsme Vám přinesli mobilní verzi webu, kterou dnes oficiálně spouštíme!
  Téma: Android hack aplikace alá Watch DogsTéma: Android hack aplikace alá Watch Dogs
  V tomto článku se podíváme na né až tak známé aplikace, některé z nich na Google PLAY jen tak nenajdete a to hlavně z toho důvodů, že svým využitím porušují podmínky publikace a teoreticky by tyto aplikace mohly někomu uškodit. Celý tento nápad na...
  Nejnovější Android hry na Google PLAY 5.dílNejnovější Android hry na Google PLAY 5.díl
  V dnešním pátém dílu nejnovějších Android her na Google PLAY budeme mít opravdu nabitou nadílku. O vaší přízeň budou takticky bojovat hry Arma Tactics a Breach & Clear. Pro tvořivé hlavy tu máme 2D Minecraft - Terraria. Horké hlavy ocení mláti...
  Přejeme všem čtenářům krásné prožití Vánoc a šťastný nový rokPřejeme všem čtenářům krásné prožití Vánoc a šťastný nový rok
  Ani jsem se nestačili nadát a už zde máme Vánoce. Za celou redakci Mobile-Effect přejeme všem našim čtenářům klidné a příjemné prožití Vánoc a co nejšťastnější vstup do nadcházejícího roku 2014. 
  Nový díl herní série Tony Hawk vyjde exkluzivně na mobilní platformu!Nový díl herní série Tony Hawk vyjde exkluzivně na mobilní platformu!
  Kdo by neznal herní legendu Tony Hawk´s Pro Skater.A ano čtete správně. Nový díl série, by měl vyjít exkluzivně pouze na mobilní platformu!
  © 2020 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace