Google ukázal nejnovější prototyp projektu Ara - modulárního telefonu [Video]!

Napsáno: 15. 1. 2015 16:05
Autor článku: Radek Jiříček
Google ukázal nejnovější prototyp projektu Ara - modulárního telefonu [Video]!

 

Google má jedny z nejšílenějších a nezajímavější projektů na světě. Tento týden ukázal Google nejnovější prototyp projektu Ara s názvem Spiral 2. Projekt Ara se zabývá modulárním telefonem, o kterém jsme vás již mnohokrát informovali. Pilotní program modulárního telefonu (Ara projektu) se bude konat v Portoriku. Zákazníci si budou moci koupit Ara zařízení a servisní plány k tomu.

 

Google také pořádal Ara konferenci pro vývojáře o tvorbě modulů pro Ara zařízení. Myšlenka celosvětového prodeje modulárního telefonu se blíží. Google má představu o realizaci prodeje koncem tohoto roku. 

 

 

Modulární telefon je vybaven Ara Configurator a Ara Marketplace pro kontrolu použitých modulů a možnost zakoupení nového modulu. To umožňuje uživateli vyměnit procesor, kameru, baterii prostě cokoliv budete chtít, kromě základní desky. Google také plánuje ozdobit každý model podle aktuálnosti.

 

Projekt Ara Spiral 2 se velice přibližuje skutečnému smartphonu. Obsahuje 3G modem, Marvell nebo NVIDIA systém na čip a další hardwarové vybavení. Pro Ara Spiral 2 existuje 11 různých modulů, které lze vyměňovat za chodu modulárního telefonu. Krásna myšlenka je i jednoduchá výměna displeje, která jistě potěší mnoho kutilů a uživatelů. 

 

 

Ara Spiral 3 by se měl objevit během druhého čtvrtletí tohoto roku se 20 až 30 novými moduly. Uvidíme, jak se bude projektu Ara dařit. Rozhodně držíme palce!

 

 

Zdroj: phandroid, liliputing, androidauthority


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  Přidat komentář

  Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.

  Podobné články:

  Projekt Ara ukazuje funkční modulární telefon!Projekt Ara ukazuje funkční modulární telefon!
    Společnost Google vytváří mnoho zajímavých projektů. Jedním z nich je projekt Ara, kde je hlavním cílem vytvořit funkční modulární telefon. Přestavte si, že byste si koupili pouze kostru telefonu a podle vlastního výběru dosazovaly kompo...
  PhoneBloks modulární hodinky a Google Ara modulární telefon pracují na kompatibilních blocích!  PhoneBloks modulární hodinky a Google Ara modulární telefon pracují na kompatibilních blocích!
    Společnost PhoneBloks odkrývají svůj projekt modulárních hodinek. Chtějí totiž vytvořit kompatibilní bloky s Google projektem Ara modulárním telefonem. Podle všeho dopadla schůze velice dobře a naskýtá se zde možnost, že budou v brzké do...
  Odstartuje Motorola mobilní revoluci? Projekt Ara, aneb poskládejte si vlastní smartphone!Odstartuje Motorola mobilní revoluci? Projekt Ara, aneb poskládejte si vlastní smartphone!
  Uvažovali jste už někdy nad tím, že stejně jako si samotný systém Android přizpůsobíte jakožto uživatel naprosto k obrazu svému, vytvořili byste si vlastnoručně i samotný telefon z jednotlivých komponentů jako je tomu např. u poskládání PC sestavy...
  Motorola uzavírá partnerství s 3D Systems - Projekt Ara ožívá!Motorola uzavírá partnerství s 3D Systems - Projekt Ara ožívá!
  Nedávno jsme Vám přinesli novinku o velice ambiciozním projektu Ara. Neuplynulo mnoho času a Motorola již podniká první zásadní kroky k jeho realizaci, možná se skládání vlastního smartphonu dočkáme dříve než by jsme čekali!...
  Google má nový projekt Tango - telefon s Kinectem vytváří 3D mapu!Google má nový projekt Tango - telefon s Kinectem vytváří 3D mapu!
    Společnost Google není zaměřená jenom na vývoj softwarových možností, ale také na úplně jiné projekty. Jedním z posledních je robotický rozvoj a projekt „Ara“. Nyní Google oznámil naprosto nový projekt pod veden...
  © 2019 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace