Google kupuje Boston Dynamics a potvrzuje tím zájem v robotice

Napsáno: 15. 12. 2013 11:45
Autor článku: Marcel Meralai
Google kupuje Boston Dynamics a potvrzuje tím zájem v robotice

Google v pátek zpečetil koupi společnosti Boston Dynamics. Je to již osmá firma zabývajících se pokročilou Hi-Tech robotikou, kterou Google koupil v uplynulých šesti měsících. Koupí se tak definitivně potvrdil zájem Googlu o pokročilou robotiku. Copak asi plánuje?

 

Boston Dynamics je firma zabývající se výrobou nejrůznějších robotů, včetně speciálních kousků určených pro armádní účely. Jejich roboti se vyznačují velkou odolnosti a přizpůsobivostí v nehostinném prostředí, kde jsou schopni plně operovat a překonávat tak náročný terén. Ostatně jejich videa, které najdete níže, obletěly celý svět a možná jste je tak již měli možnost vidět. Jde o opravdu propracované stroje, schopné samostatně uvažovat při překonávání terénu. Ve video demonstraci jde např. vidět jak do robota kopnou aby rozhodily jeho rovnováhu, ovšem neúspěšně, protože robot sám bleskově reaguje - podobně jako člověk a tyto výkyvy rovnováhy nemá problém ustát.  Roboti jsou napájeny elektromotory s akumulátory, které jsou dobíjeny skrze malý ale účinný benzínový motor. Jde o stejný princip, jako u dobíjení akumulátoru automobilu skrze alternátor. 

 

 

Firma Boston Dynamics má také uzavřený kontrakt o spolupráci s Defence Advanced Research Projects Agency (DARPA). DARPA (česky - Agentura pro výzkum pokročilých obranných projektů) je agentura amerického ministerstva obrany, která pracuje na vývoji pokročilých vojenských technologií. Mohlo by se tak zdát, že Google bude pokračovat ve spolupráci, ale opak je pravdou. Google nebude podporovat tyto projekty vojenského charakteru, po koupi Boston Dynamics.

 

 

Na videu výše je demonstrace jednoho z robotů BD, který dokáže běžet až 46 Km/h (29mil/h). Další prezentace ukazuje robota v rozběhu, který dokáže s precizní přesnosti přeskočit označenou oblast, nebo robota, který balancuje na zmrzlé ploše s perfektní rovnováhou, která mu nedovolí úplně spadnout. 

 

 

Pokud se, díky zájmu Googlu o robotiku, už těšíte na první komerční roboty s Androidem uvnitř, budeme vás muset trošku zklamat. Na první komerční roboty si budeme muset ještě několik let počkat, ovšem i tak to vypadá, že to není až ta vzdálená budoucnost.

 

Tak jak vidíte budoucnost robotiky? Čeká nás stejný osud jako v kultovním snímku Terminátor 2, nebo třeba Já, Robot? Minimálně se tato doba, kdy budeme svědky humanoidních robotů, blíží!

 

zdroj: androidauthority.com

 

 


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  Přidat komentář

  Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.

  Podobné články:

  Android aplikace pro ženy 1.dílAndroid aplikace pro ženy 1.díl
    Chytré telefony a tablety rozhodně nevyhrazují pohlaví a tak si tato intuitivní zařízení našla i mnoho majitelek různé věkové kategorie. Možná někdy ne úplně pro použití všech jejich mo...
  Google Glass - Vše co by vás mohlo zajímatGoogle Glass - Vše co by vás mohlo zajímat
  Google Glass neboli Google brýle je nová třída multimediálního přenosného zařízení. Ovšem nejedná se o stejný koncept jakým je tablet nebo „chytrý telefon“ a to především kvůli uživatelskému prostředí. Google Glass jsou brýle obsahující architektu...
  Android 5.0 Lollipop, aneb co od něj čekat? [Téma]Android 5.0 Lollipop, aneb co od něj čekat? [Téma]
  Google před několika dny oficiálně představil novou verzi operačního systému Android, pojmenovanou Lollipop 5.0 (lízátko), která přináší spoustu změn ve vzhledu i funkčnosti. Některé byly částečně odhaleny už před představením – v zuřivém tornádu ...
  Nejnovější hry na Google PLAY #1Nejnovější hry na Google PLAY #1
  Máme tu další z našich seriálů. Tentokrát se zaměříme na krátké představení nových her, které čerstvě dorazili na Google PLAY. Takže žádné další zdržování, jdeme na to.
  Poradna: Chci chytrý telefon, jaký zvolit operační systém? Android, iOS nebo Windows Phone?Poradna: Chci chytrý telefon, jaký zvolit operační systém? Android, iOS nebo Windows Phone?
  V tomto článku se zaměříme na úplné nováčky na poli chytrých telefonů a tabletů. Budeme se vám snažit poradit a shrnout klíčové vlastnosti třech nejrozšířenějších mobilních OS na trhu. Jelikož už Vánoce pomalu klepou na dveře, jistě se mnozí z vás...
  © 2020 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace