AMD se vydává do boje s novým SoC A4-1350!

Napsáno: 16. 9. 2013 10:15
Autor článku: Radek Jiříček
AMD se vydává do boje s novým SoC A4-1350!

 

 

AMD společně s Intelem jsou největšími titány ve výrobě CISC (Complex Instruction Set Computing) procesorů, které jsou dosazovány do stolních počítačů. V současnosti prožíváme dobu RISC (Reduce Instruction Set Computing) procesorů s omezenou instrukční sadou dosazované do chytrých mobilních telefonů, tabletů a čteček elektronických knih. V této sféře jednoznačně dominuje společnost ARM s architekturou Cortex-A série.

 

Intel se již snažil přizpůsobit současnosti a vytvořil několik zajímavých procesorů s dobrými výsledky. AMD stále zaostávalo a jejich pokusy neměly moc dobré výsledky. Nyní AMD vytvořilo nový SoC se čtyř-jádrovým procesorem s taktovací frekvencí 1 GHz určený pro tablety a notebooky. AMD A4-1350 je také doplněný o grafický čip AMD Radeon HD 8210 s taktovací frekvencí 300 MHz a podporou DirectX 11.1.

 

Úspornost tohoto systému na čip je udáván v TDP a je 8W, což je opravdu hodně. AMD uvádí, že při přehrávání HD videa, streamování videí z youtube nebo surfování po internetu je maximum potřebného výkonu kolem 3W. V takovém to případě by se mohlo jednat o dobrou výdrž v použitém zařízení, za předpokladu dobrého akumulátoru.

 

Více nalezneta na ir.amd.com!

 

 

APU model AMD Radeon Brand HD TDP CPU Cores CPU Clock (Max/Base) AMD Radeon Cores GPU Clock (Max/Base) L2 Cache MAX DDR3
A4-1350 HD 8210 8W 4 1.0 GHz 128 300 MHz 4 MB DDR3-1066

 

 

Zdroj: liliputing.com


Sdílet na FaceBook

Komentáře

    Přidat komentář

    Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.
    © 2020 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
    Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace