iPhone 6 a jeho nové safírové sklíčko, vydrží opravdu vše?

Napsáno: 6. 8. 2014 14:06
Autor článku: Josef Gluch
iPhone 6 a jeho nové safírové sklíčko, vydrží opravdu vše?

Na tuto otázku se nám snažil odpovědět ve svém videu Marques Brownlee, já vám podám souhrn jeho průzkumu. Marques je zavedený vloger, na svém kanále má přes jeden milion odběratelů, proto můžeme video považovat za věrohodné. 

 

 

 

 

4

Safír je vysoce kvalitní a extrémně odolný materiál. Marques se pokoušel se sklíčkem dělat opravdu psí kusy a nepovedlo se mu jej poškrábat nebo zlomit. To ovšem nemusí mít velkou vypovídající hodnotu, protože telefon často neohýbáme do takových poloh. Co je ovšem častější, jsou nechtěné pády na tvrdou zem. Na tuto otázku odpověď bohužel nepřišla.

 

 

5

 

Před několika měsíci, kdy se dostaly zvěsti o novém safírovém sklíčku ven, Corning, firma co vyrábí odolná sklíčka pro iPhone nyní vydala prohlášení o menší propustnosti světla, větší váze a vysoké ceny safírového skla. Je zajímavé, že podle logiky následujících řádků se tyto dvě tvrzení navzájem vyvrací. Apple totiž safírové sklíčko již použil.

 

6

 

Na iPhonu 5S je to safírový home button. Důvod je prostý, safírové sklíčko je extrémně odolné a home button se nesmí poškrábat. Kdyby se tak stalo, telefon samozřejmě neodemknete skrz čtečku otisku prstů a bezpečnostní funkce by přestala fungovat. Vysoká propustnost světla kvůli přesnosti identifikace otisků je také na místě. Apple použil safírové sklíčko ještě u čočky fotoaparátu. Také z důvodu větší světelné propustnosti.

 

7

 

Jak je to tedy s odolností safírového sklíčka oproti klasickému Gorrila Glass? Podle Mohsovy stupnice, která je od jedné do deseti, přičemž jedničku má jemný mastek, desítku nejtvrdší diamant, má Gorrila Glass 6,8. Železo 4,5; hliník má 2,9. Podle této metodiky by se od klíčů nebo nože neměl teoreticky telefon se Gorrila Glass poškrábat.

 

8

 

Marques testoval telefony s brusnými papíry, 3M wood a 3M metal. Výsledky si můžete prohlídnout na fotkách nebo přímo ve videu. Ani safírové sklíčko nedokázalo odolat náporu, kdy dřevo mělo podle Mohsovy stupnice číslo 7, železo dokonce 8. Nicméně ani méně bystrému jedinci neunikne, že safírové sklíčko dopadlo mnohem líp. Co stojí za povšimnutí, že home button zůstal jako nový. Z toho plyne, že sklíčko nového iPhonu nebude čistý safír, ale kompozit.

 

9

 

Je to evoluce nebo jenom revoluce? Osobně mi na telefonu vlásečnicové škrábance nevadí, barvy na displeji nijak nedeformují a nejsou skoro vidět. Největší problém vidím ve velké křehkosti skla, kdy se i jediný pád na tvrdou zem může stát vašemu telefonu osudným. To prozatím safírové sklíčko bohužel nevyřeší.

 


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  Přidat komentář

  Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.

  Podobné články:

  iPhone 6 a jeho nové safírové sklíčko, vydrží opravdu vše?iPhone 6 a jeho nové safírové sklíčko, vydrží opravdu vše?
  Na tuto otázku se nám snažil odpovědět ve svém videu Marques Brownlee, já vám podám souhrn jeho průzkumu. Marques je zavedený vloger, na svém kanále má přes jeden milion odběratelů, proto můžeme video považovat za věrohodné. ...
  Xiaomi Mi Note konkuruje Apple iPhone 6 Plus!Xiaomi Mi Note konkuruje Apple iPhone 6 Plus!
    Čínská společnost Xiaomi představila novou vlajkovou loď Xiaomi Mi Note. Tento phabletu byl představen na veletrhu spotřební elektroniky CES 2015. Nyní však vyšli podrobnější informace o specifikacích zařízení...
  Apple iPhone 6 - porovnání velikostí!Apple iPhone 6 - porovnání velikostí!
    Za týden má být představen další iPhone od Applu. iOS telefony jsou velice oblíbeným produktem především pro svou značku a propracovanost operačního systému. Přesné představení připadá na 9. září ve městě Cupertino, kde má Apple své sídl...
  iPhone 6 a iPhone 6 Plus podrobeny nemilosrdnému testu odolnosti. Výsledek překvapí! iPhone 6 a iPhone 6 Plus podrobeny nemilosrdnému testu odolnosti. Výsledek překvapí!
  Pánové z Androidauthority.com podrobili nové telefony nakousnutého jablíčka nemilosrdnému drop testu, tedy testu na pády. Jak to dopadlo? Dozvíte se ve videu níže a myslím, že budete výsledkem překvapeni. 
  Kyocera připravuje safírové displeje!Kyocera připravuje safírové displeje!
    Společnost Kyocera u nás není moc známá, ale zabývá se výrobou odolných chytrých telefonů. Nyní Kyocera vypustila zprávu o přípravě safírových displejů. Do dnešní chvíle se nejvíce používala ochrana Corning Gorilla Glass. Podle všech inf...
  © 2019 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace