[3DS] Jak na sledování 3D videí v Nintendu 3ds [Návod]

Napsáno: 18. 8. 2013 13:11
Autor článku: Marcel Meralai
[3DS] Jak na sledování 3D videí v Nintendu 3ds [Návod]

Pokud vlastníte Nintendo 3ds možná vás už napadla myšlenka jestli by šlo pěkného 3D zobrazení, které konzolka nabízí, využít i pro sledování 3D videí. Klasickou cestou to bohužel nejde, Nintendo z nepochopitelných důvodů zazdilo tyhle mediální funkce, přesto všechno existuje celkem jednoduchý návod jak přehrát 3D videa na 3ds, stačí dodržet pár jednoduchých pravidel.

 

 

Kde hledat 3D videa pro 3ds?

 

V první části návodu si ukážeme jak vůbec můžeme nějaké ukázky 3D videí získat. Kdyby Nintendo bylo co k čemu tak už dávno máme aplikaci pro 3ds na server Youtube a přehrávání tamějších 3D videí, kterých je zde požehnaně. Bohužel nic takového není, takže v této části si ukážeme jak stahovat 3D videa z Youtube do PC a to skrze Youtube plugin do prohlížeče vašeho PC. 

 

Návod:

 

1. Pro stahování 3D videí budeme muset použít PC prohlížeč Chrome, Firefox nebo Operu - zde najdete jednoduchý návod na instalaci pluginu i s odkazem na stažení pro jednotlivé prohlížeče.

 

2. Jakmile máte nainstalovaný plugin u Youtube videí se nově objeví možnost "stáhnout" , pro lepší vyhledávání 3D videí využijte filtru a zaškrtněte ať vyhledá pouze  3D videa viz. foto.

 

 

3. Vyberte si video, které chcete stáhnout pro převod na 3ds formát a klikněte pod videem na šipku napravo u tlačítka "stáhnout" a vyberte formát "3D MP4" viz. foto.

 

 

4. Video máme stáhnuto ve 3D formátu a nachystáno pro převod na 3ds formát. Pro kontrolu po zapnutí videa ve Windows media player by mělo vypadat jako vzorek zde, tedy formát 3d "side by side" jinými slovy levá strana a pravá strana pro levé a pravé oko.

 

 

Jak převést 3D video do formátu pro Nintendo 3ds?

 

Nintendo naštěstí přidalo do funkcí fotoaparátů Nintenda 3ds i možnosti natáčet 3D videa pomocí předních kamer, díky tomu jistý uživatel zjistil jak má přesný formát 3D videa pro 3ds vypadat a na základě toho vytvořil program, který dokáže jednoduše převést 3D videa do formátu, který 3ds zvládne správně přehrát. Nintendo 3ds bohužel nedokáže přehrát video delší jak 10 minut , ale i s tímto problémem program počítá a pokud máte např. film dokáže ho automaticky rozkouskovat po 10-minutových záznamech.

 

1. Stáhněte si program 3DS MOVIE zde.

 

2. Rozbalte stáhnutý RAR soubor.

 

3. Program se nějak neinstaluje takže rovnou klikněte na soubor "3DS Movie" .  //poznámka: Ve složce se také nachází 64bit verze programu stačí ze složky "ffmpeg 64bit" vyjmout soubor "ffmpeg" a nakopírovat ho do původní složky, kde se nachází i spouštěcí soubor "3DS Movie" (viz. foto), ale POZOR!!! >> Náš program při přepsání na 64bit verzi nepracoval správně na Windows 8 64bit a videa takto zkonvertovaná nešla v 3ds z nějakého důvodu vidět, proto doporučujeme neměnit to a využívat 32bit verzi programu!

 

 

4. Po spuštění programu na nás vykoukne jednoduché uživatelské menu programu, které si v tomto bodě popíšeme.

 

Source Video - zde zadáváme cestu k videu pro převod. POZOR!! >>> je potřeba aby cesta k videu byla jednoduchá a nenacházeli se v ní složky s mezerami v nazvu, doporučujeme umístit video na plochu PC a to jak vstupní cestu tak výstupní (pro již převedené video)

 

Destination - cesta pro výstupní video viz. předchozí bod.

 

Input Video - Zde zadáváme druh vstupního videa a druh 3d zobrazení jaké je u videa použito v případě jakém jsme si uvedli výše necháváme zaškrtnutou první možnost Left/Right , rovněž je možné konvertovat obyčejné 2D videa -  v takovém případě použijeme možnost 2D.

 

Output Video - zde volíme u 3D videí první možnost "3D - 3DS" také. Dále se dá nastavit počet snímků videa, poměr stran, kvalita a také číslo videa "start number". Každé video musí být pojmenováno ve formátu XXX_0000 tedy například jak je to v programu nastaveno - 3DS_0001. Pokud budete převádět více videí za sebou, nezapomeňte měnit hodnotu "Start Number" jinak program přepíše video se stejným názvem. 

 

Output Audio - můžeme nastavit defaultni hlasitost videa, kanály atd.

 

Convert - zahájí převod videa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Nastavte cestu k videu a výstupní cestu (viz. předchozí bod) a stiskněte "Convert" 

 

6. Jakmile program dokončí převod můžeme zkontrolovat video - nyní by se mělo při spuštění skrze WMP zobrazit ve dvou menších oddělených oknech s levým a pravým obrazem viz. foto.

 

 

7. Vyjměte SD kartu z 3DS, připojte ji k PC a zkopírujte video na SD kartu. Cesta k videu je obvykle následující: SD karta -> DCIM -> 100NIN03 -> zde vložit videa . Pokud nemáte na SD kartě 3ds vytvořenou složku DCIM, běžte ve 3ds do aplikace pro focení, nastavte místo úložiště fotek a videí na SD kartu a udělejte nějakou fotku - cesta na SD kartě se následně vytvoří.

 

8. Ve 3DS najeďte v hlavním menu na položku "Nintendo 3DS Camera" a zde klikněte na "View Photos/Videos" na spodní obrazovce a užijte si 3D videa na svém 3DS! :)

 

 

 

 

Pokud chcete vyzkoušet 3D videa na 3DS a nechce se Vám zdlouhavě procházet celý návod můžete si stáhnout balíček 3D videí pro 3DS již upravených zde a rovnou je zkopírovat na SD kartu 3DS. Pokud se vám stane, že po prvním převodu videa se program při dalším převodu zasekne - restartujte ho. Nám se tento problém stával běžně, ale je možné, že to je způsobeno špatnou kompatibilitou s Windows 8.

 

zdroj: 3dstreaming.it


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  • 1

Přidat komentář

Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.

Podobné články:

ROOT - velký přehled návodů k ROOTu pro nejrůznější značky telefonů a tabletů [Návod]ROOT - velký přehled návodů k ROOTu pro nejrůznější značky telefonů a tabletů [Návod]
ROOT je jedna z nejzákladnějších a nejrozšířenějších úprav OS Android, otevírá cestu k nejrůznějším aplikacím a vychytávkám, které Vám pomohou využít váš telefon a tablet na maximum. V tomto článku najdete seznam návodů pro nejrůznější typy přístr...
DraStic - Drasticky výkonný emulátor Nintenda DSDraStic - Drasticky výkonný emulátor Nintenda DS
Pro chytrá zařízení s Androidem najdeme v tuto chvíli nespočet povedených emulátorů starých operačních systémů jako MS-DOS - Dosbox, nebo herních konzolí jako Playstation 1, Nintendo 64 nebo třeba Gameboy. Minulý týden k této početné skupině přiby...
Povánoční slevy Samsung Galaxy Tab 3 -26% a Prestigio MultiPad -20%!Povánoční slevy Samsung Galaxy Tab 3 -26% a Prestigio MultiPad -20%!
Vánoce už jsou za námi a těm, kteří si počkali, začínají nákupní žně. Tentokrát jsem pro Vás vybrali dvě velice zajímavé slevy tabletů Samsung Galaxy Tab 3 T2110 a Prestigio MultiPad PMP7280C.
NVIDIA SHIELD bude to bomba, nebo propadák?NVIDIA SHIELD bude to bomba, nebo propadák?
NVIDIA SHIELD tak přesně tak se jmenuje nejnovější konzole od tohoto výrobce grafických karet, kterou tak trošku nečekaně před nějakou dobou oznámil. Pojďme se společně podívat na nejnovější informace. Má tato konzolka šanci prosadit se na trhu?
OUYA si utrhla pořádnou ostudu s nepovedenou reklamouOUYA si utrhla pořádnou ostudu s nepovedenou reklamou
OUYA už je nějaký čas v prodeji, bohužel velice kritické recenze předních herních serverů nedělají zrovna nejlepší reklamu Android konzolce. Zřejmě i proto chce reklamní oddělení OUYA upozornit na svůj produkt v rádoby vtipných spotech. Bohužel po...
© 2019 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace