Vzdělávací aplikace pro děti 1.díl

Napsáno: 28. 6. 2015 17:33
Autor článku: Radek Jiříček
Vzdělávací aplikace pro děti 1.díl

 

Vítejte u prvního dílu vzdělávacích aplikací. Tablety a smartphony jsou v současnosti nejen obrovským fenoménem, ale také možností, jak jednoduše pomoci svým dětem s procvičováním obtížné vzdělávací oblasti. Google Play obsahuje obrovské množství vzdělávacích aplikací, které je třeba přetřídit a vyhledat ty nejvhodnější. 

 

Tablety se začínají hojně využívat ve školství, kde pomáhají dětem rozvíjet své motorické dovednosti, schopnosti a znalosti. Ovšem i pro předškolní věk existuje mnoho aplikací, které jsou vhodné pro vaše děti. Výběr následujících aplikací je zaměřen pro děti ve věku od 3 do 6 let, které jsou tvořeny převážně v herním tématu. Firma PMQ SOFTWARE s.r.o se zabývá tvorbou vzdělávacích aplikací od roku 1999 a nyní nabízí několik opravdu užitečných aplikací. Všechny níže vybrané aplikace jsou dostupné pro OS Android, Windows 8 a iOS.

 

Abeceda pro děti

Aplikace nabízí více funkcí hratelnosti a zároveň jednoduchého učení. První možností je zobrazování abecedních písmen malých i velkých se zvukovým doprovodem. Ve druhé možnosti jsou písmena abecedy spojeny s obrázkem začínající na malé nebo velké abecední písmeno. Dále se jedná především o procvičování, kdy jsou dítěti ukázány 3 obrázky a poté musí vybrat správné podle zadaného písmenka. Tento typ procvičování může být i obráceně. V závěrečné funkci sidítě vybírá poslední nebo první písmeno ve vyřčeném slově. 

 

Abeceda pro děti je na Google Play ke stažení zdarma pouze pro několik málo základních písmen. Pro rozšíření je v aplikaci vytvořeno upozornění.

 

 

 

Čísla a matematika pro děti

Aplikace učí děti poznávat čísla od 1 do 20. V první části jsou po kliknutí přidávána auta se zvukovým doprovodem jednotlivých čísel do 10. Druhá část je stejná s tím, že děti počítají do 20. Následující funkce aplikace jsou určeny pro opakování naučených čísel. Dítěti je ukázán obrázek s určitým počtem zvířat nebo věcí, které musí uhádnout. Poslední možností aplikace je klasická hra pexeso. Stejně jako Abeceda pro děti je i aplikace čísla a matematika omezená. Plná verze je dostupná za 69 Kč. 

 

 

 

Výukové kartičky – hry pro děti

Poslední vybraná aplikace je možná tou nejlepší pro děti v předškolním věku. Výukové kartičky v plné verzi zahrnují i obě předchozí vybrané aplikace, ale také jsou zaměřeny na výuku sportů, her, činností, zvířat atd. Aplikace nabízí 4 herní možnosti, kde dítě nejdříve poznává danou vzdělávací oblast (barvy, zvířata, ovoce) záleží na výběru kartičky. V další funkci si dítě prohlíží obrázky z vybrané oblasti, kde je u všech zvukový doprovod. Následující možnost „mluv“ nahraje hlas dítěte na vybranou kartičku a porovná s hlasem programu. Na závěr je zde hra pexeso, určená především pro zábavu.

 

Ve verzi zdarma je těchto kartiček (vzdělávacích oblastí) menší počet. Plná verze za cenu 89 Kč nabídne mnohem větší množství. 

 

 

 

zdroj: pmqsoftware


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  Přidat komentář

  Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.

  Podobné články:

  Vzdělávací aplikace pro děti 2. dílVzdělávací aplikace pro děti 2. díl
    Vítejte u pokračování seriálu vzdělávacích aplikací určené především pro děti a mladistvé. V dnešním dílu se podíváme na aplikace, které jsou vhodné pro děti absolvující 1. stupeň základní školy. Jedná se tedy o žáky ve věku od 6 do 12 l...
  Vzdělávací aplikace pro 1. stupeň ZŠ – pokračováníVzdělávací aplikace pro 1. stupeň ZŠ – pokračování
    Vítejte u dalšího dílu vzdělávacích aplikací pro děti a mladistvé. V předchozím článku jsme se zaměřili na aplikace vhodné pro 1. stupeň základní školy, konk...
  © 2019 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace