Téma: Android hack aplikace alá Watch Dogs

Napsáno: 11. 7. 2013 20:54
Autor článku: Marcel Meralai
Téma: Android hack aplikace alá Watch Dogs

V tomto článku se podíváme na né až tak známé aplikace, některé z nich na Google PLAY jen tak nenajdete a to hlavně z toho důvodů, že svým využitím porušují podmínky publikace a teoreticky by tyto aplikace mohly někomu uškodit. Celý tento nápad na článek vznikl i díky nadcházející konzolové hře Watch Dogs od společnosti Ubisoft, která k nám dorazí na podzim tohoto roku. Proč zrovna videohra? Watch Dogs je hra, která naprosto skvěle padne do naší doby, na paškál si totiž bere právě téma chytrých mobilů, bezpečnosti, soukromí a v neposlední řadě sociální sítě a na rovinu je hra pouze hrou, anebo je to předzvěst něčeho co by opravdu jednou mohlo být reálnou hrozbou? Staví Ubisoft na reálném základu, nebo jen "vaří z vody"? Pojďme najít odpověď!

 

Upozornění: Tento článek slouží hlavně k pobavení a pak také trošku k zamyšlení se nad otázkou moderních technologií a směru, který udávají naší společnosti. Nicméně i přes tento fakt aplikace níže uvedené mohou někoho při nesprávném využití poškodit, z tohoto důvodu nenese mobile-effect.cz za využití těchto aplikací čtenáři žádnou zodpovědnost. Pokud se rozhodnete aplikace vyzkoušet, dělejte tak s rozvahou a zdravým rozumem.

 

O hře Watch Dogs

 

Ze všeho nejdřív si řekneme něco o hře samotné. Watch Dogs se odehrává v blízké budoucnosti, kdy výkon chytrých zařízení se už dávno vyrovnal ba co víc, v jistých ohledech překonal stolní PC. Celá hra je zasazena v Americkém městě Chicago, které je kompletně ovládáno centrálním operačním systémem. Hráč se vžije do role velice inteligentního a nebezpečného hackera jménem Aiden, který je na systém napojen neustále skrze svůj chytrý telefon a jak už asi tušíte nemá problém se kamkoliv nabourat, popřípadě ovládnout různé informační a řídicí technologie. O příběhu jako takovém se zde nebudu rozepisovat, snad jen Aiden není ani kladný ani záporný hrdina, má své důvody proto co dělá a díky ztrátě v rodině začne být lehce posedlý sledováním vlastní rodiny a tato posedlost přeroste do obřích rozměrů, kdy bude sledovat a ovládat takřka celé město. Podstatná část je hackování různých zařízení skrze Aidenův mobil. Hlavní hrdina například může během chvíle identifikovat osobu na ulici a zjistit na ni z dostupných údajů na internetu veškeré informace, dále můžeme ve hře hacknout bankovní účet dané osoby, nebo odposlouchávat hovory, popřípadě sledovat činnost dané osoby na jeho telefonu. Samozřejmě hra vše žene do extrému a tak můžeme být svědky i toho jak Aiden pomocí svého telefonu odstaví na několik minut dodávky elektřiny v celém městě, aby ve tmě mohl lépe utéct pronásledovatelům, nebo jiné šílené kousky. Nicméně věci jako identifikace člověka dle jeho vzhledu už existují v dnešní době, v jistých ohledech tento herní titul odráží již současnou realitu. Stačí oznámení o googlu, týkající se google glass, kde prohlašují, že bude v sw. brýlí zakázáno používat aplikaci, která by byla schopna rozpoznávat tváře a vzápětí na to se můžete dopídít faktu, že google glass již byly rootnuty ačkoliv ještě ani nejsou oficiálně na trhu, co pak tedy zabrání použití takového rozpoznávacího sw? Jak jednou jeden schizofrenik prohlásil: " To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě nesledují! " :) Ve videích níže můžete vidět hlavního hrdinu v akci. V prvním videu jsme svědky výše zmiňované identifikace osob, hackování bankovního účtu a také se hlavní hrdina stane svědkem vydírání mladé ženy, kterou následně před útočníkem zachrání. V druhém video je pak nastíněná příběhová mise, kdy jde hlavní hrdina po blíže nespecifikovaném kusu HW společně se společníkem, kterého bude krýt, ke konci mise se to samozřejmě zvrtne a hlavní hrdina je nucen vyřadit proud v celém městě, aby utekl policii. 

 

 

A na závěr jedna perlička Ubisoft volí u svojí nové herní značky Watch Dogs velice chytrý marketing, dokonce kvůli nadcházející novince vybudoval web, který je schopný v reálném čase sledovat uživatele sociálních sítí a jejich polohu na základě jejich volně dostupných příspěvků, také na něm najdete polohu vlaků, bezpečnostních kamer a mnoho dalšího. Web je zaměřen na tři velká města - Londýn, Berlin, Paříž, na PC zobrazí města ve stylové 3d grafice, samozřejmě je dostupná i mobilní verze stránek. Propagační web najdete zde.

 

Android hack aplikace

 

 

Šifrování vašeho telefonu - EncPassChanger

 

Již od verze Androidu 3.0 je možné přímo v zařízení kompletně šifrovat vaše úložiště. Tuto možnost obvykle najdete v nastavení-zabezpečení-šifrovat zařízení. Pokud nevíte, o co přesně jde, tak vězte, že pokud zašifrujete kvalitně váš přístroj, nikdo se do něj bez hesla nedostane a to ani k souborům uvnitř něj. Vše má bohužel jeden háček. K účinnému šifrování je vyžadováno dlouhé heslo, které je potřeba při každém vzbuzení ze spánku zadávat. Samozřejmě ještě je možnost nastavit krátké heslo u šifrování, ovšem to také znamená velice slabou ochranu dat. Ovšem nikomu se nechce při každém probuzení přístroje zadávat heslo čítající např. 30 znaků, to je naprosto nemyslitelné. Proto pro vás máme řešení! Pokud chcete účinně zašifrovat váš přístroj a přitom nezadávat pokaždé při probuzení šíleně dlouhé heslo, pak sáhněte po aplikaci EncPassChanger. Do této aplikace jednoduše zadáte vaše dlouhé heslo a naopak si určíte pro vás nějaké krátké, které budete zadávat při každém probuzení přístroje. Aplikace za vás tím pádem vždy zadá dlouhé heslo po tom, co jí potvrdíte vašim nově zadaným krátkým heslem - jednoduše geniální.

 

Google PLAY link zdarma : zde

 

 
 
 
 
U šifrování ještě nějakou chvíli zůstaneme. Ochrana dat může byt pro mnohé klíčová, ať už mají důvody jakékoliv. S.S.E. je aplikace, kterou využijí hlavně lidé, kteří nestojí o zašifrování celého zařízení skrze OS. Takže aplikace nabídne šifrování určitých souborů nebo samotného textu. K šifrování obsahuje aplikace bohaté možnosti a způsoby, jakými lze obsah zašifrovat. V neposlední řadě zde najdeme také správce hesel. Aplikace je dostupná v Českém jazyce a zdarma.
 
 
Google PLAY link zdarma : zde
 
 
 
 
 
 
A máme tu poslední z naší šifrovací trojce. Šifrovací pomůcky Absolutno je aplikace od Českého autora jménem Vašek Potoček a pomůže vám rozluštit nejrůznější typy šifer, jakými jsou Morseovy, semaforové či vlajkové abecedy, Caesarovy a dalších systematických substitučních šifer. Aplikace má velice povedené a uživatelsky přívětivé prostředí, takže jestli patříte k lidem, co mají potřebu mít u sebe nástroj na rozpoznání netradičních komunikačních způsobů nebo jenom hledáte pro syna vhodnou aplikaci do skauta, pak je tu pro vás!
 
 
Google PLAY link zdarma: zde
 
 
 
 
 
 
Aplikaci se kterou můžete odposlouchávat cizí hovory, pro vás nemáme. Ale nezoufejte můžete si přehledně a jednoduše vést alespoň ty vlastní. Aplikace Záznam Hovorů má jednoduché uživatelské rozhraní, jakmile ji aktivujete začne automaticky zaznamenávat veškeré příchozí i odchozí hovory a poté je uloží do vlastní složky, odtud si pak zpětně můžete hovory přehrávat, smazat atd. Ať už pro záznam máte důvod jakýkoliv mějte na paměti, že takto pořízený záznam se v případě, kdy má sloužit jako důkazní materiál neuznává pokud druhá strana o nahrávání není upozorněna. Výjimky nastávají u případů klasifikovaných jako trestné činy, zde je možné takto pořízený záznam u soudu přednést a je počítán jako důkazní materiál (např. při vyhrožování atp.). Ovšem to už zacházíme hodně daleko, pokud tuto aplikaci chcete hlavně na sbírku keců vaší tchyně, kterou následně budete prezentovat kamarádům v patek u piva, měli by jste být spokojení.
 
Google PLAY link: zde
 
 
 
 
 
 
 
Tohle je první ze zmiňovaných aplikací, které na Google PLAY nenajdete. SMS Bomber děla přesně to, co má ve jménu. Pomocí této aplikace jste schopni kohokoliv "zbombardovat" neomezeným počtem sms na číslo nebo skupinu čísel, kterou v aplikaci zadáte. Asi nemusím zmiňovat, že pokud máte neomezený tarif a někdo vás obtěžuje, tak mu můžete lehce touto aplikací zahltit mobil a sim kartu v takové míře, že jí klidně může zahodit. Doporučuji tuto aplikaci využívat jen v opravdu krajní nouzi, přece jenom jsme lidi, jde to i jinak. Každopádně pokud stále "ten bejvalej od vaší nové přítelkyně nedá pokoj" a vy máte neomezený tarif, takové rázné poslání 2000 sms s textem "NEOTRAVUJ" ho možná přesvědčí, že už ho vaše přítelkyně opravdu nemiluje :). Každopádně autor aplikace zřejmě soucítil se všemi "bývalými" a tak vydal již na Google PLAY aplikaci Anti SMS Bomber, která jak už asi tušíte zabrání možnému útoku původní aplikace nebo obdobných aplikací. K tomu, abyste SMS Bomber nainstalovali, je potřeba v nastavení telefonu mít zaškrtnuto instalace z neznámých zdrojů.
 
 
Web s apk SMS Bomber : zde
 
Google PLAY link na Anti SMS Bomber : zde
 
 
 
 
 
Network Spoofer  (ROOT potřeba)
 
O aplikaci Network Spoofer jsme se zmiňovali už jednou v článku o ROOTu, zde se o ní rozepíšeme trošku více. Takže co, že tato aplikace zvládne? Co říkáte tomu, zaměnit všechny obrázky za libovolný jiný na webu u Wi-Fi sítě, ke které jste aktuálně připojení? Nestačí? Network Spoofer toho umí podstatně více. Základem tedy je být připojen k Wi-Fi, druhým předpokladem mít Root a třetím asi 450MB volné paměti telefonu či pam. karty na soubory aplikace. Network Spoofer není škodlivá aplikace, jak sám autor uvádí, jde jen o zábavnou demonstraci toho, jak můžou být Wi-Fi sítě málo odolné na útoky z venku. 
 

Aplikace dokáže:

 • zablokovat reklamy na webech dané WiFi sítě
 • Všechny odkazy na webech a zadané adresy do prohlížeče přesměrovat na web kittenwar.com (obchod s obleky pro kočky)
 • Všechny odkazy na webech a zadané adresy do prohlížeče přesměrovat na libovolný web
 • Rozostřit všechny obrázky na webech
 • Zaměnit text ve vyhledávaní Google za libovolný
 • Zaměnit všechny obrázky na webu za libovolný
 • Otočit všechny obrázky vzhůru nohama
 • Přesměrovat veškerý provoz na WiFi síti skrze váš telefon
 • Zaměnit veškerá YT videa za video s rickroll
 • Zaměnit veškerý text na webu za libovolný
 • Zaměnit veškeré obrázky za trollface :)

Jak vidíte, z výčtu toho aplikace dokáže vážně dost a může sloužit k dobrému pobavení, ovšem jak varuje samotný autor, měli byste k tomu mít vždy požehnání správce sítě, protože jinak se toto napojení bere za regulérní útok na WiFI síť. 

 

Web autora s apk link: zde 

 

 

Závěrem

 

Článek měl sloužit hlavně k pobavení, sami vidíte, že aplikace jako ve hře Watch Dogs zatím naštěstí neexistují, ovšem s rostoucí oblibou sociálních sítí a osobních dat roste i ono "co kdyby náhodou". Ostatně žádný SW není dokonalý a takový Network Spoofer jasně ukazuje, že je možné do jisté míry ovládnout WiFi síť. Jak to tu bude jednou za pár let vypadat, teď asi nikdo neví, nicméně zkuste se zamyslet příště až budete zase svým NFC v telefonu platit v obchodě, jestli náhodou ten chlápek vedle není schopen signál zduplikovat a nebude jistější platit "cash". Jeden nikdy neví :)


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  Přidat komentář

  Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.

  Podobné články:

  ROOT - velký přehled návodů k ROOTu pro nejrůznější značky telefonů a tabletů [Návod]ROOT - velký přehled návodů k ROOTu pro nejrůznější značky telefonů a tabletů [Návod]
  ROOT je jedna z nejzákladnějších a nejrozšířenějších úprav OS Android, otevírá cestu k nejrůznějším aplikacím a vychytávkám, které Vám pomohou využít váš telefon a tablet na maximum. V tomto článku najdete seznam návodů pro nejrůznější typy přístr...
  Jak ovládat hry na Android pomocí Gamepadu - Sixaxis ControllerJak ovládat hry na Android pomocí Gamepadu - Sixaxis Controller
  Mobilní hry poslední dobou zažívají vcelku slušný boom. Na Android se dočkáváme stále častěji plnohodnotných PC předělávek a dalších kvalitních titulů, už to není pouze o "natahování ptáku na praku", což je jedině dobře. Ovšem  stále může pro někt...
  [iOS/Android] Ovládejte váš bankovní účet telefonem - velký přehled internetového bankovnictví [Aplikace][iOS/Android] Ovládejte váš bankovní účet telefonem - velký přehled internetového bankovnictví [Aplikace]
  Internetové bankovnictví v PC nám mnohdy dokáže značně ulehčit život a ušetřit čas v rámci rutinních záležitosti, jako posílání plateb, kontroly pohybu na účtech atp., ale co když nemáme čas ani sednout k PC? Pak tu máme moderní alternativu v podo...
  Android aplikace pro ženy 1.dílAndroid aplikace pro ženy 1.díl
    Chytré telefony a tablety rozhodně nevyhrazují pohlaví a tak si tato intuitivní zařízení našla i mnoho majitelek různé věkové kategorie. Možná někdy ne úplně pro použití všech jejich mo...
  Vzdělávací aplikace pro 1. stupeň ZŠ – pokračováníVzdělávací aplikace pro 1. stupeň ZŠ – pokračování
    Vítejte u dalšího dílu vzdělávacích aplikací pro děti a mladistvé. V předchozím článku jsme se zaměřili na aplikace vhodné pro 1. stupeň základní školy, konk...
  © 2019 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace