TED - Myšlení hodné šíření!

Napsáno: 20. 8. 2013 14:15
Autor článku: Radek Jiříček
TED - Myšlení hodné šíření!

 

 

TED (Technology Entertainment Design)

 

TED je velice zajímavá každoroční událost, na které se dělají konference s námětem „myšlenky, které stojí za rozšíření“ neboli „ideas Word spreading“. Při této události se konají tzv. TED Talks. Jedná se v podstatě o velice krátké přednášky ze všech různých oborů věd. Každý si zde přijde na své. Je možné si poslechnout přednášky jak o životním prostředí a jeho zlepšení přes různé technologie, až k otázce vesmíru nebo životního klidu. Přednášejícími jsou jak normální lidé, tak i laureáty Nobelovy ceny či politicky významné osoby.  TED je přístupný on-line od roku 2005 a 3 roky se konal pouze v kalifornském Monterey. V současnosti je TED natolik rozšířený, že je možné jít na přednášky například do Prahy (TEDxPrague) nebo Hradce Králové (TEDxHradec Králové). Videa z těchto konferencí jsou viditelná na portálu www.youtube.com nebo www.ted.com .

 


 

Samozřejmě, že je možné sledovat tato videa přes Váš oblíbený webový prohlížeč. Ovšem v současnosti si můžete na Google Play stáhnout aplikace s názvem TED, která je velice přehledná a intuitivní. Tato aplikace je hodnocena 4.6 z 5 hvězdiček a má více jak 5 miliónů stažení. Přičemž aplikace zabírá necelých 15 MB v interní paměti a při běhu 28 MB v mezipaměti.

 

Zde je odkaz ke stažení programu TED

 

Ovládání (Orientace v programu TED)

 

Při spuštění aplikace Vám program nabídne 2 horní lišty. První, ta nejvyšší, Vám umožňuje celkovou orientaci v TED a dostání se k přednáškám, které ještě nejsou přeložené a rozřazené podle oboru do kterého zasahují. TED dává možnost přispět každému a tak zde není rasových rozdílů. Proto je právě TED tak okouzlující. Také má zde uživatel možnost si stáhnout zdarma jakoukoliv přednášku a poslechnout si jí později. 

 

Další kolonka nabízí přeložené přednášky do našeho rodného jazyka. Jedná se o celkový výběr přeložených přednášek a těch je opravdu mnoho. Další políčko Vám nabídne nejnovější TED Talks, které bohužel prozatím nejsou přeložené, ale s trochou úsilí je možné si je přeložit. Poslední políčko Vám nabídne obě předchozí. Jedná se o velice populární přednesy.

 

 

 

 

Kliknutím na jakoukoliv přednášku se Vám okamžitě umožní její spuštění. Pod přehrávačem je menší info jako je datum publikace, překladatel, korektor a strohý souhrn, o čem přednáška pojednává či něco málo o přednášejícím. Dále Vám TED nabídne kolonku „co dál“, ve které jsou velice podobná témata vybrané přednášky. Podobná témata a štítky je další možností nabízející obsáhlejší výběr podobného nebo stejného oboru. Další možností je sdílet oblíbenou přednášku svým kamarádům na sociální sítě nebo e-mail či bluetooth a také její stáhnutí. 

 

Mezi ostatní ovládání patří například základní nastavení v pravém rohu programu nabízející výběr jazyku aplikace a jazyka titulků. Dále vám nastavení umožňuje aktualizovat TED na pozadí a umožní tak stahovat nové přednášky kdykoliv. Programátoři také mysleli na omezující stahování z 3G a nabídli možnost aktualizace pouze při zapnuté Wi-Fi. Mimo nastavení je zde ještě TED rádio označené jako sluchátka v pravém horním rohu. Ovšem pro porozumění je třeba výborná znalost anglického jazyku.  Poslední, co v programu nesmí chybět, je vyhledávání, které nalezneme jako lupu vedle TED rádia.

 

 

 

 

Zajímavá videa

 

Zde je jedna z mých nejoblíbenějších přednášek od Stephena Hawkinga o velkých otázkách vesmíru, která je naprosto fascinující. Přednáška pojednává o některých z největších otázek týkajících se našeho vesmíru. Jak vznikl vesmír? Jak vznikl život? Jsme ve vesmíru sami?

 

 

 

 

TED je rozhodně jedním z programů ovlivňující lidské myšlení v pozitivním směru. Některé z přednášek jsou opravdu hodně k zamyšlení a zvážení svého doposavadního bytí, ale i velkých zajímavostí a zábavy. Napište nám do komentářů, jaká přednáška Vás nejvíce oslovila nebo se jenom líbila.  

 

 


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  Přidat komentář

  Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.

  Podobné články:

  NVIDIA SHIELD bude to bomba, nebo propadák?NVIDIA SHIELD bude to bomba, nebo propadák?
  NVIDIA SHIELD tak přesně tak se jmenuje nejnovější konzole od tohoto výrobce grafických karet, kterou tak trošku nečekaně před nějakou dobou oznámil. Pojďme se společně podívat na nejnovější informace. Má tato konzolka šanci prosadit se na trhu?
  Recenze: Real Racing 3Recenze: Real Racing 3
  Když před cca 7 měsíci byl zveřejněn první trailer ukazující Real Racing 3 v plné kráse, hráči si od něj slibovali hodně, od konzolové grafiky dosud nevídané na mobilním zařízení až k ultimátnímu závodnímu zážitku utvrzeném online možnostmi. Splni...
  Co je ROOT telefonu a jak na něj?Co je ROOT telefonu a jak na něj?
  Možná jste o něm už slyšeli, možná ne. Pokud patříte k těm lidem, co nevlastní android zařízení moc dlouho,  zřejmě nevíte přesně  o co jde. V následujícím článku si tedy řekneme, co ROOT telefonu znamená, jaké nám přináší výhody, jaké nevýhody a ...
  Minirecenze: Originální Samsung MHL - HDMI redukce pro Samsung Galaxy SIII / Note II Minirecenze: Originální Samsung MHL - HDMI redukce pro Samsung Galaxy SIII / Note II
  V dnešní době se pomalu stává HDMI v mobilním přístroji standardem, najdeme ho v mnoha zařízení. Vetšinou ve formě microHDMI, ale existují také výjimky, které žádnou formu HDMI konektoru nemají, přesto zde existuje možnost přenosu HD obrazu na TV ...
  Úvodem k mobile-effect.czÚvodem k mobile-effect.cz
  Vítáme Vás všechny na novém webu mobile-effect.cz 
  © 2019 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace