Pubtran – jízdní řády do kapsy

Napsáno: 3. 5. 2014 14:22
Autor článku: Michal Kuba
Pubtran – jízdní řády do kapsy

Setkali jste se již s problémem, že si potřebujete zjistit čas odjezdu nějaké linky nebo naopak příjezd a nemáte přístup k počítači nebo na zastávce je jízdní řád zničený? Máme tu řešení! Aplikace Pubtran, která skýtá nespočet informací o linkách a časech jejich odjezdu, příjezdu z celé republiky! Najdete zde nejen linky MHD, ale také vlaky a autobusy, zajišťující přepravu mimo města.

 

 

 

Tuto aplikaci naprogramoval a poslal zdarma ke stažení na Obchod František Hejl. Sám udává, že veškeré hledání spojů probíhá přes známý IDOS. Ovšem aplikace má svůj vlastní design, který se mi osobně líbí  více než u IDOSu. Prostředí působí příjemně a dobře s v něm orientuje, neotravují Vás zde žádné reklamy.

Pokud se zaměříme na funkce aplikace, najdeme širokou škálu různých vychytávek. Představíme si jich co nejvíce, hlavně ty nejzajímavější a nejdůležitější.

 

Inteligentní našeptávač zastávek

Hned po spuštění se dostaneme do nejdůležitější části aplikace – vyhledávání spoje ze zastávky A do zastávky B. Pokud hledáte spojení z jednoho či dvou míst nejčastěji, Pubtran Vám tuto možnost nabídne, pokud jste připojeni k internetu v její blízkosti, čímž Vám usnadní zadávání. Pokud začnete zadávat ale zastávku ručně, aplikace rychle filtruje ty, ve kterých si patrně najdete tu svoji.

 

 

Sledování spojení

Taktéž velmi užitečná funkce, ale ne vždy přesná. Po té, co si vyhledáte spojení, můžete si zobrazit seznam mezizastávek, kterými potřebujete projet. Ty se vám zvýrazní tučně. Ostatní zastávky však nezmizí, jen nejsou tak výrazné. Můžete však sledovat, kudy se právě daná linka pohybuje. Ovšem je to ale založeno pouze na časech pravidelných odjezdů. Tudíž pokud má spoj (jedná se nejčastěji o ty MHD) zpoždění nebo naopak jede na čas či dříve, nepoznáte. Místo, kde by se linka měla právě ocitat je zvýrazněna červeným trojúhelníčkem, který se pomalu pohybuje od zastávky k zastávce.
Jedná-li se o vlaky, u kterých dojde ke zpoždění, jenž lze nalézt i na stanicích, projeví se tato dilatace i v aplikaci červeným nápisem, udávající čas zpoždění (nebo i zeleně, pokud jede vlak včas).

 

 

Historie hledání

Již z názvu funkce je patrně vše jasné. Pokud si najdete spoj a mezitím uděláte ještě pár dalších vyhledání, lze se jednoduše vrátit k již najitému spojení a ne jej složitě zadávat. I offline se dá použít historie!

 

 

Nastavení vyhledávání

Stejně jako na internetovém IDOSu lze i zde specifikovat kritéria pro vyhledávání včetně přidání zastávky, kterou chcete projet. Dále si lze navolit, zda chcete jet pouze nízkopodlažní linkou, bezbariérovou nebo si najít pouze přímá spojení. Lze si upravit i čas na přestup nebo specifikovat přesně, jaké vozidlo upřednostňujete.

 

Zastávkové JŘVybraná zastávkaMapa se zastávkamiSpojení

 

 

Tato aplikace je velice šikovnou pomůckou při hledání spojení. Je to jakýsi předchůdce dnes více populární aplikace Jízdní řády, kterou  vytvořil stejný autor. Avšak v novější verzi je velmi patrný důraz na reklamu na iDnes.cz. Starší verze se mi zamlouvá více a po krátké době na zvyknutí ji patrně již nikdo nepřestane používat. Pubtran je velmi efektivní způsob rychlého najití spoje, ať jste kdekoliv. Hodnocení uživatelů Google na Obchodu je 4,8/5 zatímco pozdější verze Jízdní řády má nižší -  4,3/5. 

 

  Zdarma


Sdílet na FaceBook

Komentáře

    Přidat komentář

    Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.
    © 2019 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
    Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace