Nejlepší on-line strategické hry zdarma!

Napsáno: 29. 7. 2013 13:20
Autor článku: Radek Jiříček
Nejlepší on-line strategické hry zdarma!

 

 

Hry pro operační systém android jdou stále kupředu a s každým novým grafickým čipem nebo výkonnějším procesorem mají programátoři her větší možnosti. S touto problematikou souvisí i vývoj softwaru, který jde stejně jako hardware vpřed. API neboli aplikační programové rozhraní jako je OpenGL ES (Embedded System) se v současnosti nachází již v několika verzích, kde první byla verze 1.0 a nyní je již verze 3.0. Nejen OpenGL ES, ale i OpenVG nebo Direct umožňuje současným programátorům vytvářet hry na naše multimediální zařízení, které jsou tak oblíbené.

 

RPG a strategické hry vládnou v google play. Jelikož se ještě úplně nevyčlenilo a ani nevyčlení k čemu všemu je naše multimediální zařízení dobré, jsou hry pro naše zařízení velice rozšířené. Strategické hry jsou jedním z odvětví celého okruhu her. Pod strategickou hrou si každý představí něco jiného. Například starší generace Age of Empires. Základním kamenem strategií, je období v jakém se příběh odehrává. Převážně se vychází z období středověku, kde hlavní zbraní v bitvách byly meče a luky. Může najít i strategie z novějších věků, které jsou také dobře propracované.

 

Na google play se nachází několik strategií, které jsou placené, ale i zdarma. Záleží zde na uživateli, jakou hru si oblíbí.

 


 

 

Little Empire

 

Je zdarma dostupná strategická hra, která má hodnocení 4.4 z 5 hvězdiček a více jak milión stažení. Jedná se o hru, která je tzv. on-line - je tedy třeba připojení k internetu (nejlépe Wi-Fi) pro její chod. Na google play stáhnete 22.17 MB, zbytek se dotáhne až po spuštění. Nejedná se však o velké zabrání místa, výsledná velikost se vyšplhá na něco kolem 30 MB. Po spuštění a plynulém hraní poté zabírá něco kolem 50 MB, což je na takto graficky náročnou hru dobrý výsledek.

 

Z grafického hlediska Vás hra vtáhne do pohádkového prostředí, jaké je možné vidět u kreslených filmů. Při prvním spuštění není potřeba žádné registrace a hned se přistupuje k hraní. Prvně si projdete tutoriálem, který Vám ukáže, jak Vaše panství ovládat, kde verbovat bojovníky nebo plnit úkoly, za které je odměna. Také si vyberete jednoho ze tří hrdinů, kterého později pojmenujete a postupem času vylepšujete. Verbujete svojí armádu a chodíte do arény soupeřit, ovšem ne s NPC (počítačovými bojovníky), ale s dalšími on-line hráči této hry. S každým bojem či splněným úkolem získáváte zkušenosti a tím postupujete o další úrovně. S každou další úrovní se Vám otevírají nové věci noví bojovníci a další up-grady. Mezi základní suroviny patří pouze zlato a krystal. Můžete získat i další suroviny, které například urychlí čas na vytvoření bojovníků.

 

Hra je velice přehledná a jednoduchá. Potrápení mozkových blán nastupuje až ve chvíli bojů s ostatními hráči vyšších úrovní. Relativně by se dala hra přirovnat k Heroes of Magic, kde se boje také uskutečňují na polích, ovšem u Little Empire není krokování. Jinak se jedná o velice zábavnou hru na několik hodin.

 

Zde je odkaz ke stažení Little Empire.

 

 

Little EmpireLittle EmpireLittle Empire

 

King’s Empire

 

Je zdarma dostupná on-line strategická hra, která je na google play hodnocena 4.5 hvězdičkami z 5. King’s Empire má více jak půl miliónu stažení. Z hlediska náročnosti na Vaše zařízení je náročnější než Little Empire. Záběr této hry na paměť je kolem 25 MB v interní a kolem 80 MB v mezipaměti, což je opravdu hodně a pro 512 MB RAM paměti velice špatné.

 

Při spuštění hry si vyberete herní server, na kterém budete hrát. Prozatím není třeba žádné registrace a přistupujete rovnou ke hře. Úvodní příběh a průvodce Vás provádí stavěním a prvním verbováním Vašich budoucích bojovníků. Na rozdíl od Little Empire nemáte možnost výběru umístění různých budov a tak dopředu dostáváte království s pozemky na umístění budov. Za pomoci plnění úkolů vytváříte budovy, jako je market (pro obchodování), Barracks (pro verbování bojovníků) a další. Mezi základní těžbu surovin zde patří dřevo, kámen, železo a obilí, což je proti Little Empire o něco realističtější. Hra je také vybavena velice přehledným emailováním mezi hráči a chatem. Na bitevním poly se nachází více možných dolů nebo měst. Také máte možnost rozšířit svojí říši o různé doly a hrady, ovšem až při vyšším levlu.

 

King’s Empire je po grafické stránce velice příjemná hra. Ovšem její náročnost na slabší zařízení je až neskutečná. Ovládání a pochopení hry je vcelku snadné a Vaším největším problémem bude strávený čas u této hry.

 

Zde je odkaz ke stažení King's Empire.

 

 

Kings EmpireKings EmpireKings Empire

 

 

Age of Warring Empire

 

Je další volně dostupná strategie, která je hodnocena 4.5 hvězdiček z 5. Také má více jak 10 miliónů stažení, což je oproti Little Empire a King’s Empire ohromné číslo. Náročnost této hry se nachází někde ve středu. Je rozhodně jasné, že King’s Empire je mnohem náročnější. Velikost této hry je bezvadná - v interní paměti zabírá kolem 6 MB a v mezipaměti 31 MB, což je oproti dvěma předešlým hrám super.

 

Dalo by se říci, že Warring Empire je něco mezi Little a King’s, zkrátka v této strategii jsou použity prvky z obou předchozích her. Jedná se o on-line hru, kde při prvním spuštění není třeba žádné registrace a můžete tak ihned pokročit k hraní. Po získání vlastního hradu dostáváte úkoly na zlepšení nebo budování nových domů a získávání tak nejenom materiálu, ale i zkušeností. Máte možnost výběru hrdiny, který Vás bude doprovázet celou hrou. Mezi základní suroviny zde patří dřevo, kámen, železo, obilí a peníze, což je oproti Little Empire realističtější. Stejně jako u předchozích her zde máte možnost VIP účtu, takže zaplatíte a získáte mince pro urychlení hry. Velice dobře je zpracovaná orientace ve hře a komunikace v ní. Jako hráč také máte možnost uploud svého pokroku na facebook.

 

Grafické zpracování hry je opravdu velice dobré a přívětivé. Z hlediska počtu stažení je zajištěná hojnost protihráčů. Celkově je hra velice chytlavá a pokud jste opravdovým stratégem, máte se na co těšit.

 

Zde je odkaz ke stažení Age of Warring Empire.

 

 

Warring EmpireWarring Empire

 

 

Zde popsané strategické hry jsou si velice podobné, ale některé aspekty mají naprosto jiné. Při výběru hry rozhodně záleží na uživateli, jak se mu bude styl hry líbit. Náročnost her by měl zvládnout snad veškerý chytrý přístroj s architekturou ARMv7 (Cortex A série). V závěru lze jen říci hodně štěstí a příjemnou zábavu.


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  Přidat komentář

  Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.

  Podobné články:

  Ušetřete náklady za telefon, aneb jak vyjednat s operátorem levnější služby?Ušetřete náklady za telefon, aneb jak vyjednat s operátorem levnější služby?
  Je krize, doba je krutá, není práce, přijdou přírodní pohromy. Tak dobře, teď už trošku přeháním, nicméně vraťme se ke krizi. V dnešní době jsou lidé obezřetnější na to, jaké mají výdaje, alespoň takto hovoří statistiky. Mediální masáž o nedostatk...
  Android aplikace pro ženy 1.dílAndroid aplikace pro ženy 1.díl
    Chytré telefony a tablety rozhodně nevyhrazují pohlaví a tak si tato intuitivní zařízení našla i mnoho majitelek různé věkové kategorie. Možná někdy ne úplně pro použití všech jejich mo...
  [iOS/Android] Anomaly 2 - Očekávaný tower defense dorazil na Google PLAY a iOS store![iOS/Android] Anomaly 2 - Očekávaný tower defense dorazil na Google PLAY a iOS store!
  Anomaly warzone je tzv. tower defense hra, která si s prvním dílem získala početné zástupy fanoušků, což jí umožnilo migrovat i na další platformy. I proto každý s napětím očekával druhý díl, který již dorazil na Google PLAY a iOS store pro Iphone...
  XCOM®: Enemy Unknown konečně na Google PLAY i pro Android!XCOM®: Enemy Unknown konečně na Google PLAY i pro Android!
  Uživatelé iOS si již nějakou dobu užívali port AAA hry z konzolí a PC jménem XCOM®: Enemy Unknown. Exkluzivita pro iOS skončila a tak se tento herní klenot dostal i mezi uživatele Androidu. Pokud tedy máte radí akční tahové strategie, pak zbystřet...
  Kindom Rush - za málo peněz spousta zábavy [Recenze]Kindom Rush - za málo peněz spousta zábavy [Recenze]
  Za dvacet korun si člověk může pořídit třeba kolem třinácti rohlíků, nějakých 70 Euro centů, nejlevnější hamburger od známé firmy přes rychlé občerstvení, nebo si za ně může dopřát hodiny skvělé zábavy v podobě tower d...
  © 2020 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace