Navigace, která nezradí a ani neurazí - MapFactor GPS Navigator!

Napsáno: 11. 10. 2013 21:55
Autor článku: Radek Jiříček
Navigace, která nezradí a ani neurazí - MapFactor GPS Navigator!

 

 

Dlouho jsem přemýšlel, jakou vyberu navigaci pro silniční provoz na mé Android zařízení. Neodmyslitelné vlastnosti, podle kterých jsem navigaci vybíral, byli především offline mapy zdarma! Do terénu byly přizvány 3 typy navigací, které jsou zdarma, 1. MapFactor: GPS Navigation 2. Sygic: GPS Navigator 3. GPS NAVIGACE BE-ON-ROAD. Každá z navigací má něco do sebe! Ovšem MapFactor mě svou jednoduchostí a přehledností okouzlil nejvíce. Myslím, že se mnou v tomto směru nemusí každý souhlasit a jde zde spíše o uživatele, jakou si vybere.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=cs

 

O softwaru MapFactor: GPS Navigation

 

Společnost MapFactor vytvořila GPS navigaci pro operační systém Android a je úzce spjata s TomTom mapami. Aplikace byla vyzkoušena na dvou typech zařízení a to Samsung Galaxy Gio (Android 2.3.7) a Acer Iconia B1 (Android 4.1.2). Při aktivním čtyř až pěti hodinovém užívání aplikace ani jednou nespadla. K tzv. lagům (sekání) nedošlo ani na jedno-jádrovém procesoru s taktovací frekvencí 800 MHz. Aplikace zabírá v interní paměti 13 MB a velikost map se vždy pohybuje do 150 MB.

 

Byly staženy 2 mapy pro Českou republiku a Slovensko. Přičemž ČR má 100 MB balíček a Slovensko 33 MB balíček. Na Slovensku jsem nejel přes dálnici, jelikož jsem neměl dálniční známku, ale i tak byly cesty přesně dány a nenastal žádny problém! MapFactor: GPS Navigation nenabízí pouze zdarma mapy pro Evropu, ale taky Asii, Ameriku, Austrálii a další. Pokud se Vám nebude líbit zvuk mladé slečny, který Vás naviguje, tak je samozřejmě možné si stáhnout hlas jiný! 

 

 

Ovládání navigace

 

Jedním z aspektů, proč právě píšu o této navigace, je její ovládání. Stačí kliknout na: Hledat > Zadat Stát > Zadat obec (PSČ) > Zadat Ulici. Po zadání potřebné adresy Vám Navigátor nabídne několik možností, kde první z nich je naviguj. Mezi další důležité možnosti jednoznačně patří Zadat start nebo Přidat jako průjezdný bod. Po kliknutí na naviguj, se Vám již zobrazí mapa v jednom ze tří možných zobrazení. V levém dolním rohu se nachází itinerář s jednotlivými odbočkami, které na Vás čekají. Dále je zde také uvedena délka trasy a její čas. Kromě itineráře je možné nastavit trasu či dopravní prostředek. Pokud se opět vrátíte na mapu, tak v pravém dolním rohu je zobrazení mapy z hlediska vzdálenosti a ukázky trasy.  

 

 

 

 

Možnosti navigace

 

Hodně navigací je přeplácáno různými dalšími možnostmi, které prakticky nikdy nevyužijete. I zde se dají takové funkce najít, jako je například odometr. V nastavení je také možné uvést například maximální rychlost Vašeho auta nebo zapnout detailní navigaci o cestě či nastavení radarů. Je toho tu opravdu mnoho, ale i základní nastavení uživateli naprosto dostačuje pro kvalitní navigování. Další důležitou zmínkou je možnost přepnutí map na placené mapy od společnosti TomTom.

 

 

 

  

Shrnutí

 

S MapFactor: GPS Navigation jsem najezdil něco kolem 600 km jak v ČR, tak i na Slovensku. Jedinou věc, kterou bych této navigaci vytknul je, že neukazuje zařazení auta do určitého jízdního pruhu před odbočkou, jako například Sygic. Za ovládání a uživatelské rozhrání dávám palec nahoru. Napište do komentářů, pokud máte nějaké zkušenosti s jinou zdarma navigací anebo pokud taky máte rádi MapFactor.

 

 


Sdílet na FaceBook

Komentáře

  • 1

Přidat komentář

Pokud chcete psát komentáře, prosíme, přihlašte se.

Podobné články:

Speedometer by Sygic - automobilový tachometr trochu jinak! [Aplikace]Speedometer by Sygic - automobilový tachometr trochu jinak! [Aplikace]
Jak již nadpis napovídá, dnes si povíme něco o měřiči rychlosti do vašeho automobilu. Nejedná se zcela o klasické měření rychlosti, ale přidává pár užitečných vychytávek navíc, a to zcela zdarma s výjimkou iOS. 
Tipy na Vánoční dárky - Tablety do 5 000 Kč a na co koukat při výběru tabletu! Tipy na Vánoční dárky - Tablety do 5 000 Kč a na co koukat při výběru tabletu!
    Na současném trhu je opravdu nezměrné množství tabletů vyrobených v různých koutech světa. Klasický spotřebitel má tak před sebou obrovský výběr, ovšem mnohokrát ani neví čeho. V některých případech se...
Hyundai plně integruje Google Glass do Genesis 2015Hyundai plně integruje Google Glass do Genesis 2015
Chytré brýle od Googlu si brzo začnou rozumět s "chytrými" auty. Jedním z nich bude i Hyundai Genesis - luxusní limuzína, určená pro Americký trh. 
Nokia s Androidem se stává realitou - přivítejte Nokie řady X!Nokia s Androidem se stává realitou - přivítejte Nokie řady X!
Možná chvíle, na kterou mnozí čekali. Nokia představila novou řadu telefonů, o které se už delší dobu „šuškalo". Tentokrát se totiž nejedná Windows Phone přírůstky, ale čistokrevné Androidy, nebo ne? 
Clicky - chytré programovatelné tlačítko do 3,5mm jack [Recenze]Clicky - chytré programovatelné tlačítko do 3,5mm jack [Recenze]
Před necelým rokem se na Kickstarteru rozjel projekt Pressy. Tlačítko pro android telefony, které se vsune do 3,5 mm jacku a funguje stejně jako tlačítko na sluchátkách s tím...
© 2020 Copyright mobile-effect.cz. All rights reserved. Created by Pavel Polák.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace